2018. április 15. , 18:00 26. forduló NB1

Vezette: Reisz Péter, Mintál Csaba, Pécsi Zsolt, ellenőr: Hartyáni Zsolt
Csapatok 1. 2. 3. 4. Végeredmény
Kaszások (NB1) 14 17 24 24 79
DEAC U23 27 28 21 28 104
Joseph Prophet
Két gyorsindítással kezdtünk, két jó védekezés után. Végre ahogy szeretném. De sajnos a folytatás teljesen mást hozott ezután, folyamatosan elkéstünk védekezésben, és így könnyedén büntetőkből voltak eredményesek. 6 perc alatt 11-szer állhattak a vonalra, és mind értékesítették is. A negyed vége fele elmaradtak a faultok, de a kosarak sajna nem. 27 pontot kaptunk megint 10 perc alatt, és csak 14-et dobtunk...
Nem javult a helyzet sem elől sem hátul a második negyedben sem. 1-1 védekezésre összeszedtük magunkat, de ez édes kevés volt, mert a többi esetben átjáróház volt a védelmünk. A frusztrációnk sajnos a játékvezetőkön csattant, Lócit két technikaival kiállították. A 18. percben már 27 pont volt közte, amikor némileg összekaptuk elő-hátul magunkat, de ez is csak arra volt elég, hogy 24-el forduljunk!

A félidei büntető dobóversenyt Ulicsnik Dóra nyerte a női Serdülő csapatunk játékosa, gratulálunk!
Támadásban és védekezésben is sikerült összébb kapni magunkat. Viszont ők kintről lettek extrán eredményesek, 5 hármast kaptunk a 3-ik negyedben... Így közelebb csak minimálisan sikerült zárkózni!
A negyedik negyed hasonló forgatókönyv szerint zajlott, annyi különbséggel, hogy a végére összeestünk, és egy 11-5-el zártuk a meccset.

Volt bajunk sérülésekkel a héten. Sajnos ez meg is látszódott a teljesítményen. Vége az alapszakasznak, el kell felejteni mi történt eddig!
Ami a meccset illeti, meg kell tanulni higgadtnak maradni, mert bár lehet hogy hibáznak a játékvezetők, háborgással még senki sem jutott előrébb! A második félidőre azért összeszedettebbek voltunk, de ha a Pápa ellen bármit is szeretnénk elérni azt meg kell érteni hogy 20 perc egy meccsen kevés lesz!
A bent maradás a következő feladat, az ellenfelünk a Pápa lesz, nagyon nehéz párharcra számítok ellenük, úgyhogy nagyon fog kelleni a külső biztatás, amint pontos infóm lesz a meccsről jelezni fogom, hogy minél többen tudjatok minket buzdítani!!!